Działania
Cele projektu szczególnie w zakresie wyrównywania szans na rynku pracy oraz w dostępie do oferty edukacyjnej realizowane będą w następujących działaniach:
- Seminaria rekrutacyjno-edukacyjne dla co najmniej 140 osób ze ścisłej grupy docelowej z udziałem około 400 pracowników JST promujące ideę kształcenia ustawicznego pracowników samorządowych w oparciu o technologie internetowe i e-learning.
- Rekrutacja 140 uczestników do poszczególnych grup szkoleniowych oraz modułów e-learningowych.
- Realizacja 14 szkoleń (w zakresie podstaw obsługi komputera i zasad obsługi Platformy Zdalnej Nauki) dla 140 osób (szacunkowo po jednym szkoleniu w każdym powiecie).
- Realizacja szkoleń indywidualnych e-learningowych dla 140 osób przez platformę zdalnej nauki. Każdy uczestnik realizować będzie w tym czasie swój moduł szkoleniowy wybrany spośród puli modułów e-learningowych zgodnie z potrzebami szkoleniowymi i rekomendacjami z procesu rekrutacji.
- Realizacja 14 szkoleń zleconych dla 140 osób podsumowujących nauczanie
e-learningowe przygotowujące pracowników do wykorzystania efektów nauki w pracy zawodowej - szkolenie
w zakresie obsługi klienta i umiejętności interpersonalnych (szacunkowo po jednym w każdym powiecie).
- Opracowanie podręcznika dobrych praktyk dla 300 osób - pracowników JST w zakresie e-learningu.
- Konferencja na temat e-learningu dla 300 osób reprezentujących samorządy terytorialne, instytucje szkoleniowe oraz organizacje pozarządowe zainteresowane kształceniem pracowników metodami e-learningu.
Opisane działania rekrutacyjne we wszystkich powiatach województwa gwarantują dotarcie do pracowników marginalizowanych z racji miejsca zamieszkania, a działania szkoleniowe skupiające się na zdalnej platformie nauczania zwiększą szanse skorzystania z oferty szkoleniowej pracowników z gmin wiejskich, nie podejmujących do tej pory szkoleń z powodu konieczności dojazdów po pracy do miast powiatowych.
|